Kristalų priežiūra

KRISTALŲ VALYMAS IR ĮKROVIMAS

 

Kristalai  išvalo susikaupusias energijas, sukuria apsauginį lauką, transformuoja negatyvias energijas. Jie sugeria žmogaus energijų spinduliavimą, jausmus, taip pat sugeria elektros prietaisų ar kompiuterių spindulius, ištraukia iš žmogaus negalavimus ar ligas, todėl labai svarbu juos tinkamai ir laiku prižiūrėti.

Jūs labai puikiai intuityviai pajusite, kad jau laikas kristalėlį išvalyti, pakrauti, kad kažkas negerai, kad nebe taip džiugina, kad nelabai malonu nešioti.  Bet labiau rekomenduoju užbėgti už akių ir valyti jį dažniau, taip kristalas Jums tarnaus ilgiau, mažesnė tikimybė jį pamesti ar kad suskils. Kuo daugiau dėmesio jam suteiksite, tuo labiau jis žibės.

Kuo didesnis kristalas, tuo rečiau reiktų jį valyti. Jeigu didelis kristalas užtenka kartą į mėnesį ar kas kelis mėnesius. Jeigu mažyčiai rekomenduočiau apvalyti kartą ar du kartus per savaitę. 

Tačiau kas kiek laiko jį valyti dar priklausys ir nuo to, kaip gyvenate, koks jūsų ritmas, gyvenamoji vieta, koks laikotarpis ir periodas. Jeigu ilsitės miške, žinoma, valyti kristalėlį reiks rečiau, jeigu esate šurmulingame mieste, tarp daug žmonių, patiriate daugiau streso, reiks akmenėlį valyti dažniau. Esant tam tikriems negalavimams taip pat patariu dažniau valyti kristalus.

Yra daugybė būdų kaip išvalyti ir pakrauti kristalus. Išvardinsiu keletą pagrindinių.  Ir visuomet rekomenduoju Jums patiens išsirinkti, kurie būdai Jums patogūs ir priimtini. 

KRISTALŲ SMILKYMAS 

Vienas mėgstamiausių mano būdų, kuriuos naudoju parduotuvėlėje beveik kasdien, tai kristalų smilkymas. Labai tam tinka polosanto medžio lazdelės, šalavijo, pelyno, kadagio ir kitų valomą poveikį turinčių žolelių ryšulėliai. (Jų galima įsigyti ir pas mus). Palaikykite akmenėlius virš  dūmų.

VALYMAS VANDENIU

Palaikykite akmenis po tekančia vandens srove (geriausia šaltinio vanduo, upės ar upelio vanduo). Galite palikti ir ilgesniam laikui šaltinėlyje ar upelyje, kristalėliai tikrai pasidžiaugs pabūti ten ir parą ar dvi, tačiau užteks ir keletą minučių palaikyti.

Po visko jų nenusausinkite, o leiskite jiems nudžiūti. Taip pat galima panardinti akmenis kelioms valandoms į dubenį su vandeniu.

BŪTINA ATSIMINTI, KAD KAI KURIE KRISTALAI NEMĖGSTA VANDENS:  selenitas (gipso forma), kianitas, piritas, lazuritas, azuritas, malachitas, chrizokola, celestinas, dykumų rožė, koralai.

VALYMAS DRUSKA

Parą laiko palaikykite kristalą himalajų druskoje arba druskos tirpale. Po visko kruopščiai nuplauti ir džiovinti saulėje. Tačiau akmenėlių, kurie nemėgsta vandens į druską dėti nerekomenduoju.

VALYMAS ANT ŽEMĖS IR PO ŽEME

Žemė išlaisvina akmenėlius nuo sugertų energijų, taigi palaikykite juos ant žemės, žolėje  parą ar dvi. Jei kristalas stipriai prisigėręs įvairių energijų, galima pasirinktoje vietoje juos užkasti 7-ioms dienoms. Po visko akmenis kruopščiai nuplauti.

VALYMAS SMĖLIU

Taip pat smėlis puikiai sugeria virpesius, tad galima sudėti akmenis į indą su smėliu ir palaikyti juos 3 dienas.

 

VALYMAS SAULĖS AR MĖNULIO ŠVIESOJE

Ypač po kristalų išvalymo gerai juos pakrauti saulės (mėnulio) šviesoje. Geriausia akmenis padėti ant žemės, taip jie dar pasipildys žemės energija. 

BŪTINA PRISIMINTI, KAD KAI KURIE KRISTALAI NEMĖGSTA SAULĖS: fluoritas, ametistas, rožinis kvarcas, kuncitas, celestinas, selenitas – jie praranda savo ryškumą bei savybes.

 

VALYMAS GARSU

Kristalus išvalo ir garsas. Sklindant gongo, dainuojančio Tibeto dubenėlio ar varpo garsams akmenėlis išsivalo per 5-10 min. Taip pat tinka kamertono skambesys. Tad jei keliaujate į gongo ar skambančių dubenėlių maudynes pasiimkite ir akmenėlius kad jie irgi pasidžiaugtų gongo ir dubenėlių virpesiais.

VALYMAS KALNŲ KRIŠTOLO IR AMETISTO DRŪZOMIS

Kalnų krištolas  ir ametistas apvalo kitus akmenis, tad norimus įkrauti akmenis galima dėti ant didesnio kalnų krištolo ar ametisto drūzos. Palaikykite per naktį arba iki dviejų parų pagal poreikį intuityviai įvertindami kristalo būklę. Taip.pat selenito padėkliukai ir dubenėliai naudojami kristalų pakrovimui. 

VALYMAS MINČIŲ ENERGIJA

Paimkite į abi rankas kristalą, užsimerkite ir įsivaizduokite šaltinį, krioklį ar jūrą, išvyskite kaip vanduo teka per akmenis ir nuplauna negatyvią energiją. Kai pajusite kad gana, įsivaizduokite saulę, kuri siunčia kristalams savo jėgą ir spindulius. Arba pūskite į kristalą įsivaizduodami, kaip neigiamos energijos išsisklaido ir išnyksta bei prisigeria naujos energijos. 

 

Aš pati dažniausiai kristalus nuplaunu po tekančiu vandeniu (tuos kuriuos galima nuplauti) ir padedu lauke ant žemės keletai parų, kad pasikrautų, jeigu tarp jų yra kristalų, kurie nemėgsta saulės, tada juos dedu šešėlyje, kad saulė nepasiektų, ir uždengiu lininiu audiniu. Akmenėlių, kurie nemėgsta vandens nepalieku nakčiai, kad nesudrėktų. Taip pat labai mėgstu smilkymą su polosanto lazdelėmis, šalaviju. Labai  pasikrauna kristalai, kai groju gongu. Taip pat mėgstu palikti ant ametisto drūzos ilgesniam laikui kristalus, kurių tuo metu nenešioju. 

Su meile rūpinkitės kristalais. Su didele pagarba ir dėkingumu už Jų skleidžiamą gydančią energiją. Tai dovana.✨️

 

Nuoširdžiai, Jūratė✨️